Książki dla każdego dziecka

Dzieci to ogromna radość. Tak, potrafią nieźle napsocić. No ale cóż, taki jest właśnie ich urok. Dlatego też warto kupić fajny prezent na dzień dziecka. Taki, który młodzieży sprawi ogromną przyjemność. Może na to nie wygląda, ale na liście takich przedmiotów znaleźć można książki. Jest ich tak dużo, że każda osoba dorosła na pewno wybierze coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Każdy rodzic powinien zadbać o to, aby jego pociecha była w stanie pokochać książki, pozytywnie wpływające na rozwój najmłodszych.

Wszystkie zaułki przeszłości. Strażnik klejnotu. Tom 2

Jeżeli Twoje dziecko lubi przygody, to właśnie ma przed sobą jedną z najlepszych książek. Jej autorką jest Katarzyna Rygiel, która pozwoliła sobie na pomieszanie rzeczywistości z czasami przeszłymi. Są wakacje. Ula chodzi na lekcję śpiewu, a Janek się nudzi. Pewnego dnia, w Bibliotece Uniwersyteckiej, znajduje teczkę, a w niej zdjęcie fortepianu Chopina, który jak się okazuje – zaginął. Chłopiec postanawia wyjaśnić, co się stało z instrumentem. W tym celu wybiera się…w przeszłość, do starej Warszawy. W tej specyficznej podróży, towarzyszy mu (wbrew swojej woli) Ula. No i nie brakuje tu bazyliszka, który również dał poznać się w pierwszej części przygód. Książka wartościowa, która pozwoli na przeżycie wspaniałych przygód.

Opowiem ci, mamo, co robią konie

Autorką tej niesamowitej książki są Ewa Poklewska-Koziełło i Izabela Mikrut. Panie, które postanowiły pokazać dzieciom co – jak mówi sam tytuł – robią konie. Jeżeli ktoś kocha te stworzenia, to jest to idealna propozycja dla niego. Książka pozwala poznać różne rodzaje koni, które faktycznie chodzą po ziemi. Aczkolwiek, nie brakuje tu też mitycznych zwierząt, jak chociażby jednorożce, czy też centaury. Świetna propozycja, dzięki której maluchy mogą zagłębić się w koński świat, który dla wielu dorosłych stanowić może ogromną tajemnicę. Jeżeli ktoś szuka porządnej lektury dla dziecka, to obie autorki mają dla niego jedną z lepszych propozycji.