Jakie książki wybrać jako prezent na Dzień Dziecka

Coraz większymi krokami zbliża się jedno z ulubionych świąt najmłodszych osób, czyli Dzień Dziecka, dlatego warto zacząć myśleć o odpowiednich prezentach. Jeśli masz problem ze znalezieniem podarunku dla swojego dziecka, postaw na coś sprawdzonego, czyli książki. Są one niezwykle uniwersalne i zawsze stanowią doskonały upominek. Jakie książki sprawdzą się jako prezent na Dzień Dziecka?

Opowiadania i baśnie

Każdy dobrze wie, że opowiadania i baśnie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Można w nich znaleźć wiele niezwykłych historii i niesamowitych bohaterów. Ich przygody zawsze niosą ze sobą morał i pokazują pociechom to, co naprawdę jest ważne. Jeśli szukasz ciekawych opowiadań, koniecznie sprawdź książkę “Kostek. Pies nie z tego świata” autorstwa Claire Barker. Jest to opowieść o przygodach Kostka, czyli najwierniejszego psa wśród żywych i umarłych. Ciekawą propozycją jest także “Zbój. Opowiadania o koniach i konikach” Renaty Piątkowskiej. Można tutaj znaleźć zróżnicowane przygody 12 koni.

Książki psychologiczne

Wiele osób uważa, że książki o tematyce psychologicznej są zbyt trudne dla dzieci. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach z łatwością można znaleźć książki, które pozwolą najmłodszym zrozumieć emocje czy zachowania. Do takich pozycji należy np. “Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz. Jest to ilustrowana książka, dzięki której czytelnik lepiej zrozumie świat uczuć i emocji. Książką o podobnej tematyce jest “Wszystko o emocjach” autorstwa Felicity Brooks i Frankiego Allena.

Książki popularnonaukowe

Wiele dzieci już od najmłodszych lat interesuje się nauką, dlatego warto obdarować je książkami, które pomogą im pielęgnować zainteresowania. Świetnym pomysłem będzie książka “Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Dzięki tej pozycji dzieci będą mogły odbyć niezwykle pasjonującą podróż po całym świecie. Bardzo ciekawą książką jest także “Pierwsza encyklopedia. Dinozaury”, która pozwoli im zapoznać się z tymi fascynującymi zwierzętami.