Jaki wybrać prezent na dzień dziecka

Dzień dziecka to dzień, w którym szczególnie obdarowujemy dzieci. Zabawek do wyboru mamy obecnie mnóstwo. Od klocków, poprzez lalki, samochody, puzzle, aż do gier edukacyjnych, planszówek. To, co wybierzemy, zależy już jedynie od naszej decyzji. Powinniśmy jednak dostosować się do zainteresowań dziecka. Sam w sobie prezent nie sprawi, że na jego twarzy wywołamy uśmiech. Musi to być coś, na co czeka, co chciałby dostać, o czym marzył. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby prezent ten był nie tylko rzeczą, ale również elementem sprzyjającym jego rozwojowi. Szczególnie ważne jest to dla małych dzieci! Nabywanie nowych umiejętności może odbywać się poprzez właśnie zabawę. Stworzone zostały do tego odpowiednie zabawki, które wpływają pozytywnie na ten aspekt. Jakie więc super prezent na dzień dziecka może być warty uwagi?

Pomysły na rozwijające prezenty

Prezent na dzień dziecka to bardzo ważny wybór. Jeżeli w naszym domu jest dziecko, które dopiero nabywa nowe umiejętności, warto zwrócić uwagę na zabawki kreatywne, wspierające pracę umysły. Tak, aby kształtowały one w dziecku różnorodne umiejętności, ale także spostrzegawczość czy rywalizację w przyjemnych warunkach. To, w jaki sposób podejdziemy do tego już w dzieciństwie, odbija się później na jego wyborach życiowych i późniejszego rozwoju. Bowiem, aby móc ruszyć dalej z nauką, konieczna jest znajomość podstaw.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na poświęcanie czasu dziecku. Samo kupienie gier planszowych nie sprawi, że będą one wpływać na jego pracę umysłu. Zazwyczaj zabawy takie odbywają się w co najmniej 2 osoby. Warto więc poświęcić czas i wspólnie do nich usiąść.

Przykładami mogą tu być: gry planszowe, gry kreatywne, modele do sklejania, koraliki (np. aby samodzielnie tworzyć biżuterię), klocki (budowanie różnego rodzaju rzeczy). 

Czy książka to dobry pomysł?

Książki są oczywiście zawsze dobrym pomysłem. Szczególnie dla dzieci, bowiem w nich dopiero można rozwinąć pasję do czytania. A poza tym dzięki nim możliwe jest poznawanie świata, a najmłodsi nabywają umiejętność czytania, ale i uważnego słuchania (np. rodziców czytających bajki na dobranoc).